EtiketeProtesta

Opinion Shqiperia

Shpresa dhe shpritja

/Klodi Leka/ Shpresa është mbase fjala më e bukur e gjuhës shqipe sepse është thellësisht njerëzore. Shpresa, tek e mbllaçitim në gjuhë, në kokë na tingëllon...

Bota

Shpellarët e Europës

46 mijë njerëz morën pjesë sot në protestat kundër rritjes së çmimit të karburanteve në Francë.  Kjo është dita e dytë dhe siç raporton “France 24” dje...

Shqiperia

Dy protesta që në thelb janë Një

Qeveria e Edi Ramës përballet aktualisht me dy protesta aktive në Tiranë. E para është protesta disa mujore për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar dhe e dyta është...

Opinion

Në kujtim të Razan al-Naxharit

nga Orly Noy. Infermierja 21 vjeçare u qëllua dhe u vra nga ushtarët izraelitë, ndërsa po përpiqej të ndihmonte protestuesit e plagosur pranë gardhit ndarës...

Shqiperia

Çfarë (s)u pa nga protesta sot

Protesta e opozitës ditën e sotme pati një pjesëmarrje të konsiderueshme të qytetarëve në sheshin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta zgjati rreth një orë e gjysmë...

OPINIONE