EtiketeRusi

Bota

Panorama e Moskës nga kati i 85-të (Foto)

Bukuritë e kryeqytetit të Rusisë, Moskës, janë mbreslënëse për shumë turistë të cilët për t’i parë sa më mirë, ngjiten në rrokaqiellin “Moskva – City”, shkruan...

Bota

Rusia përgënjeshtron Izraelin

Rusia përgënjeshtroi pretendimet se Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu i ka paraqitur një plan Kryetarit të Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin për...

Bota

Arinjtë në Rusi po hyjnë nëpër banesa

Në Novaya Zemlya të Rusisë u shpall gjendje emergjente. Kjo për shkak të “agresionit të arinjve”, të cilët kanë nisur të hyjnë nëpër banesat e njerëzve...

Bota

BBC akuzohet për shkelje në Rusi

Vëzhguesit e mediave në Rusi thonë se kanë zbuluar “shkelje” të kryera nga shërbimi i BBC World News në Rusi. Agjencia ruse, Roskomnadzor, ka thënë se tani...

Bota Opinion

Rrjedha Turke

*Can ACUN Me një ceremoni ku të pranishëm ishin Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe Kryetari i Shtetit të Rusisë Vladimir Putin, përfundoi pak ditë...

Bota

Shkatërrimi i debatit online mbi Iranin

Muajin e kaluar, Google, Facebook dhe Twitter njoftuan mbylljen e faqeve dhe llogarive që ata thonë se ishin të lidhura me Iranin. Ndërsa efektiviteti i...

Bota Opinion

Samiti Trump-Putin në Helsinki

*Can ACUN Takimi i zhvilluar në kryeqytetin Helsinki të Finlandës mes Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe Presidentit të Rusisë...