EtiketeRusi

Rajoni

SHBA kërcënon Kosovën me Rusinë

Amerika dhe vendet e tjera të Quint-it kanë paralajmëruar autoritetet e Prishtinës se nuk do të ndalin asnjë përpjekje të Rusisë për formimin e Gjykatës...

Rajoni

Italia nderon heroin rus

Në qytetin italian Vagli Sotto këtë muaj është hapur një monument në nder të oficerit rus Aleksandër Prohorenko, i cili humbi jetën në mars 2016 gjatë kryerjes...

Bota

Drejt një kure ndryshe kundër kancerit

Një shpresë e re për pacientët që vuajnë nga kanceri vjen nga Rusia. Kërkuesit në këtë vend kanë propozuar një trajtim të ri bazuar mbi nangrimcat që dëmtojnë...