EtiketeSirinë

Bota Opinion

A do ta godasë SHBA-ja Sirinë?

Muhamed JUSUFI Trumpi e nisi një kontingjent ushtarak nga Qiproja për në brigjet e Sirisë, ndërsa Rusisë i tha që të pret armët e tij të sofistikuara, të...

Bota

Erdogan: Sikur mos ta njihja Sirinë

Rexhep Taip Erdogan, duke iu referuar monumenteve historike dhe të shenjta në Siri, ka deklaruar: Sikur mos ta njihja Sirinë. Sipas agjencisë së lajmeve ISNA...

Bota

Izraeli sulmon Sirinë

Ushtria izraelite, duke pretenduar se nga Siria janë hedhur dy raketa në Izrael, zhvilloi një operacion ndaj Sirisë. Në deklaratën me shkrim të bërë nga...