Etiketesistemi raketor S-400

Bota

Shefi i NATO-s do të vizitojë Turqinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të vizitojë Turqinë. Në Ankara Jens Stoltenberg do të vijë në 11 tetor dhe do të ketë takime me...

Bota

Turqi: Fillon dorëzimi i sistemeve S-400

Nga Rusia filloi dorëzimi i Sistemeve të Mbrojtjes Ajrore dhe Raketore me Rreze të Gjatë Veprimi, S-400. Ministri e Mbrojtjes Kombëtare bëri të ditur se grupi...

Bota

Çavusoglu: Nuk ka ndryshime për S-400

Çavushollu u përgjigj pyetjeve të gazetarëve në Kryesinë e Bashkimin Europian (BE) pas pritjes që i bëri këtu Kryetarit të Komisionit të Çështjeve Evropiane në...

Bota

Edhe Rusia tërheq 150 ushtarë nga Siria

Më shumë se 150 ushtarë me detyrë në njësinë e sistemit raketor të mbrojtjes ajrore, i varur nga ushtria ruse dhe dërguar me mision në Siri, janë kthyer në...