Etiketesoros

Opinion

GLOBALIZMI ËSHTË ANTIMORALIZËM!

Savash VELIU “Mos u përpiq të edukosh fëmijët. Sido që të jetë, ata do të të ngjajnë ty. Prandaj, eduko veten tënde…” thotë Ibn Haldun. ...

Shqiperia

Tre mitet që goditi Meta

Bledi KASMI Pa qetësi dhe pa dashuri, Ilir Meta e zhveshi presidencën nga gjuha e drunjtë tradicionale e deklaratave burokratike të këtij institucioni dhe i...

Rajoni Shqiperia

Çunat e Sorosit!

Të buzëqeshur dhe jashtë protokollit “festuan” marrëveshjen për pagëzimin e Maqedonisë së Veriut.  Me investitorin George Soros u takua kryeministri i...

Opinion

Welcome to America!

nga Aleksander Rena. New York USA Nese ju kujtohet marrëveshja e Obames qe beri me lindjen e mesme, Azine dhe Afriken e jugut, per te sjell ne SHBA qindra...

Bota

Soros i padëshirueshëm edhe në Itali

Në një postim në Facebook, lideri i partisë politike italiane “Lega Nord” akuzon mandatin Xhorxh Soros se është në qendër të një plani pro emigrantëve. Një...

Shqiperia

Media e Trump: Aleati i Sorosit

BreitBart News, media e njohur si mbështetëse direkte e Donald Trump ka publikuar së fundi një artiull mbi zhvillimet në Shqipëri për zgjidhjen e krizës...

Bota

Mbyllet universiteti i Soros në Hungari

Hungaria miratoi një ligj të ri që të mbyllet sa më shpejt universiteti i financuar nga Gorge Soros në Budapest, raporton “Reuters”. Kryeministri Viktor Orban...