EtiketeTrump

Bota

Erdogan fton Trump për vizitë në Turqi

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ftoi homologun e tij amerikan, Donald Trump për vizitë në Turqi, ndërkohë që Ankaraja dhe Uashingtoni po afrojnë më shumë...

Bota

Trump-Erdoganit: Siria është e juaja

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka përcjellur një mesazh të qartë homologut të tij turk, Rexhep Tayyip Erdogan. “Është e gjitha e juaja, ne mbaruam punë...

Opinion

E vërteta dhe virtyti në epokën Trump

nga Paul Krugman. E mbani mend kohën, kur e vërteta ishte thjesht një fjalë tjetër pa asnjë domethënie të veçantë? Këto ditë është vetëm një fjalë tjetër, për...

Bota

Trump do takojë Putinin dhe Erdoganin

Presidenti i SHBA Donald Trump është planifikuar të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin dhe Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në margjinat e 100...

Bota

Trump kufizon buxhetin e Pentagonit

Zëvendës Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan gjatë një fjalimi në “Konferencën e Gazetarëve dhe Redaktorëve Ushtarak” tha se gjatë vitit kanë...

Bota Ekonomi

E ardhmja e Dollarit

Nëse stabiliteti i monedhave është i kushtëzuar nga besimi kundrejt emitenteve të tyre, atëherë perspektiva e Dollarit nuk është e mirë. Nga Uashingtoni Donald...

Bota

Irani i përgjigjet Trumpit

Përgjigjja e Iranit ndaj deklaratave të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump rreth marrëveshjes bërthamore nuk u vonua. Zëdhënësi i Ministrisë së...

OPINIONE