EtiketeTrump

Bota Opinion

PSE PO I HYJ GARËS PËR PRESIDENT

Vëllezër e motra! Ju bëj me dije se kam vendosur të hyj në garën për president të SHBA. Ju kërkoj të bashkohemi sot në një fushatë nga poshtë të paprecedent...

Bota

Erdogan fton Trump për vizitë në Turqi

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ftoi homologun e tij amerikan, Donald Trump për vizitë në Turqi, ndërkohë që Ankaraja dhe Uashingtoni po afrojnë më shumë...

Bota

Trump-Erdoganit: Siria është e juaja

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka përcjellur një mesazh të qartë homologut të tij turk, Rexhep Tayyip Erdogan. “Është e gjitha e juaja, ne mbaruam punë...

Opinion

E vërteta dhe virtyti në epokën Trump

nga Paul Krugman. E mbani mend kohën, kur e vërteta ishte thjesht një fjalë tjetër pa asnjë domethënie të veçantë? Këto ditë është vetëm një fjalë tjetër, për...

Bota

Trump do takojë Putinin dhe Erdoganin

Presidenti i SHBA Donald Trump është planifikuar të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin dhe Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në margjinat e 100...

Bota

Trump kufizon buxhetin e Pentagonit

Zëvendës Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan gjatë një fjalimi në “Konferencën e Gazetarëve dhe Redaktorëve Ushtarak” tha se gjatë vitit kanë...

Bota Ekonomi

E ardhmja e Dollarit

Nëse stabiliteti i monedhave është i kushtëzuar nga besimi kundrejt emitenteve të tyre, atëherë perspektiva e Dollarit nuk është e mirë. Nga Uashingtoni Donald...

Bota

Irani i përgjigjet Trumpit

Përgjigjja e Iranit ndaj deklaratave të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump rreth marrëveshjes bërthamore nuk u vonua. Zëdhënësi i Ministrisë së...

OPINIONE

INTERVISTA