EtiketeTrump

Bota

CNN tallet me marrëveshjen historike

Lajmi i marrëveshjes historike mes presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit komunist të Koresë së Veriut është raportuar gjerësisht në mediat...

Bota

Robert De Niro shan ‘keq’ Trumpin

Robert De Niro është njëri nga kritikuesit më të mëdhenj të Presidentit amerikan, Donald Trump. De Niro ka vazhduar që të as kundër Donald Trump edhe në...

Bota

Martesa e ligë: Trumpi dhe ungjillorët

Transmetuesit televizivë ungjillorë në Amerikë janë karta bazë e Trumpit për të qenë i lirë dhe i ruajtur nga burgu. Nuk është diçka e fshehtë që shumë media...

Bota

Mos luaj me zjarr

Ministri rus i punëve të jashtme Sergej Lavrovi ka paralajmëruar administratën amerikane të Trumpit që ”të mos luaj me zjarr”, duke folur rreth mbështetjes...

Bota

Karnavale në Portugali

Karnavalet në Portugali nuk kanë kursyer drejtuesit kryesorë politikë të botës, apo më mirë ata që janë në qendër të lajmeve. Presidenti rus, Vladimir Putin...

Opinion

Bota në humnerë?

nga Matthias Hei. Raporti i ri për Sigurinë në prag të Konferencës së Sigurisë së Munihut konstaton se bota ka qenë vitin e kaluar shumë pranë pragut të...

Bota

Trump përjashton bisedimet me talebanët

SHBA duket se nuk dëshiron të bisedojë më me talebanët afganë, pas një seri sulmesh vdekjeprurëse të regjistruara në Afganistan. Deklarata erdhi nga Presidenti...

Opinion

“Donald Trump, mashtrimi i madh”

nga Philip Roth. Philip Roth, 84 vjeç është padyshim një nga zërat më të rëndësishëm të brezit të tij, sigurisht edhe të letërsisë amerikane të gjysmës së dytë...

Bota Opinion

Po, Neocon-ët janë rikthyer

Nga Philip Giraldi Menjëherë në një kohëtë afërt pas periudhës shokuese dhe të shkurtër që u përjetua si pasojëe fitores elektorale presidenciale të Trump-it...

OPINIONE

INTERVISTA