EtiketeTurqi

Bota Opinion

A u tradhtuan kurdët?

Prof. dr. Kudret BÜLBÜL* Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, njoftoi edhe një tjetër herë se do të tërheqë trupat amerikane nga Siria...

Bota Opinion

Kembanat bien për PKK-në

*Can ACUN Turqia pas deklaratës së Presidentit Recep Tayyip Erdogan edhe zyrtarisht publikoi operacionin për spastrimin nga organizata terroriste PKK/YPG zonën...

Bota Opinion

Rrjedha Turke

*Can ACUN Me një ceremoni ku të pranishëm ishin Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan dhe Kryetari i Shtetit të Rusisë Vladimir Putin, përfundoi pak ditë...

Opinion

Hegjemonia kulturore në Turqi

nga Oguzhan Bilgin. Erdal Besikçioglu, një aktor i famshëm, deklaroi në një intervistë në edicionin e së hënës të gazetës turke Sabah, se kurrë nuk i këmbeu...

Bota

Presidenti Erdoğan vizitë në Hungari

Marrëdhëniet midis Turqisë dhe Hungarisë janë përshpejtuar kohët e fundit në çdo fushë duke rritur vizitat dhe konsultimet reciproke të nivelit të lartë...

Bota

Turqi, gjendet vulë e vjetër 2.700 vjet

Arkeologët kanë zbuluar një vulë të vjetër 2.700 vjet të epokës së Mbretërisë Urartu në provincën turke Elazığ. Vula është gjetur në Kështjellën Harput, ku një...

Bota

Forcat turke neutralizojnë 9 terroristë

 Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) në një operacion ajror ndaj zonës rurale të qytetit Siirt, në juglindje të Turqisë dhe në rajonet Avashin-Basyan dhe Zap...

OPINIONE