Etiketeushtria izraelite

Bota

Izraeli sulmoi sërish Gazën nga ajri

Në një postim që ka bërë në llogarinë e saj në «Twitter» ushtria izraelite njofton se është kryer sulm ajror kundër “objektivave të tjera” të...

Bota

Ushtria izraelite bombardon Gazën

Avionët e ushtrisë izraelite bombarduan objektivat e Brigadave Izzeddin al-Kassam në Gaza. Sipas një deklarate të ushtrisë izraelite në Twitter thuhet se...

Bota

Ushtria izraelite sulm ajror në Siri

Ushtria izraelite ka njoftuar se ka kryer sulme ajrore mbi disa objektiva ushtarake që i përkasin regjimit të Bashar al-Asadit në kundërpërgjigje të dy...

Bota

Izraeli godet pikat e Iranit në Siri

Ushtria izraelite ndërmori sulme ajrore në territoret e Sirisë ndaj njësive speciale Fejlak Al-Kudus të Gardës Revolucionare të Iranit. Në një komunikatë me...

Bota

Ushtria izraelite arreston 12 palestinezë

Ushtarët izraelitë kanë arrestuar 12 palestinezë përfshirë dy fëmijë në Bregun Perëndimor të pushtuar. Mes të arrestuarve gjenden edhe 2 fëmijë të moshës 9 dhe...

Bota

Ushtria izraelite vret një palestinez

Ushtria izraelite ka vrarë një palestinez me pretendimin se ka tentuar t’i dëmtojë gardhin mes Izraelit dhe Rripit të Gazës. Në një deklaratë nga ushtria e...