Etiketezgjedhjet e 24 qershorit

Bota Opinion

Koment – Përse fitoi Erdogani?

Artikull i zëdhënësit dhe nënsekretarit të përgjithshëm të Presidencës së Republikës së Turqisë, Ibrahim Kalin publikuar në gazetën e përditshme turke në...

Bota

Erdogan deklaron fitoren elektorale

“Lus Allahun që zgjedhjet e 24 qershorit të jenë në dobi për vendin dhe popullit tonë”,- tha Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan)...

Rajoni

Turqia e gatshme për Euro 2024

Stadiumet në qytete të ndryshme të Turqisë janë të gatshme të bëhen nikoqirë për Kampionatin Evropian 2024 (EURO 2024). Federata e Futbollit të Turqisë (TFF)...