Bota

Talebanët sulmojnë një bazë ushtarake , 25 ushtarë të vrarë

Të paktën 25 ushtarë afganë kanë vdekur nga një sulm në një bazë ushtarake në provincën perëndimore Farah të Afganistanit

Lajmi bëhet i ditur nga agjensia e shtypit Pajhwok.

Sulmi i atribuohet talebanëve, që pretendohet të kenë vënë edhe një makinë bombë në Lashkargah, në Helmand dhe ka dyshime të forta që qëndrojnë sërish talebanët pas sulmit me kamikaz në qendrën e Kabulit.