Shqiperia

Të rinjtë e FRPD, protestë poshtë zyrës së Fatmir Xhafajt: Jep dorëheqjen

Të rinjtë e PD dhe të LSI janë në protestë tek Ministria e Brendshme për të kërkuar dorëheqjen e Fatmir Xhafajt nga detyra. Kreu i FRPD, Belind Këlliçi përmendi edhe festën me fishekzjarre të të rinjve të FRESSH pas heqjes së masës së sigurisë “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin duke thënë se ky nuk është shembulli që i duhet dhënë të brezit të ri.

Protestuesit kanë vendosur një gomone në shesh dhe mbajnë në duar pankarta ku shkruhet “Ministria e Punëve të Pista”.

OPINIONE

INTERVISTA