Shqiperia

Të tjera lëvizje në Top Channel, Blushi largon përfundimisht Endri Xhafon

Në Top Channel vijojnë largimet nga radhët e gazetarëve të njohur. Së fundi raportohet se drejtori i Përgjithshēm Ben Blushi, i ka komunikuar largimin gazetarit Endri Xhafo nga posti i drejtorit të informacionit dhe funksionet e tjera. Deri më tani s’ka një komunikim zyrtar për këtë lëvizje. Endri Xhafo i rikthye në Top Channel në vitin 2017 pas një largimi disa vjeçar te Albanian Screen fillimisht dhe pastaj te Abc News. Xhafo u komandua si drejtor informacioni pas largimit të Sokol Ballës në Vizion Plus. Pritet që me ardhjen e Blushit të ketë lëvizje të tjera në radhët e njerëzve që punojnë për televizionin më të madh në vend.