Rajoni

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Greqinë me epiqendër 36 kg larg Athinës dhe në thellësi 10 km.

Mediat greke shkruajnë se lëkundjet më të fuqishme u ndjenë në ishullin Lesbos, ku pati edhe dëme materiale.

Ndërkohë, dy persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital me fraktura.

Pothuajse gjysma e banesave të fshatit kanë pësuar dëmtimet nga lëkundjet.

Ndërkohë, tërmeti  u ndje edhe në Turqi.

OPINIONE