Shqiperia

Tërmetet/ Kryeministri italian telefonon Ramën, i gatshëm për të ndihmuar Shqipërinë

Kryeministri i vendit, Edi Rama pas tërmeteve të forta që prekën vendin është telefonuar nga kryeministrin italian Giuseppe Conte, i cili i ka shprehur solidaritetin e plotë të Italisë dhe gatishmërinë për të mbështetur Shqipërinë në përballimin me pasojat e tërmetit të rëndë që ra mbi vendin tonë.

Pak më parë shefi i qeverisë anuloi vizitën e planifikuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.  Aktualisht Edi Rama ndodhet në Frankfurt të Gjermanisë dhe nga ora në orë pritet të mbërrijë në Tiranë./balkanweb

OPINIONE

INTERVISTA