Shqiperia

Tërmeti “shkund” Shqipërinë gjatë natës, ja magnituda dhe epiqendra

(EMSC), lëkundja sizmike ka qenë me magnitudë 3.7 e shkallës Rihter dhe është regjistruar në orën 01:40.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 1 kilometër në lindje të Bubqit në Fushë Krujë dhe thellësia e tij ka qenë 10 km.

Lëkundja është ndjerë nga banorët, por fatmirësisht nuk raportohen dëme.

Kujtojmë se më 26 nëntor të vitit që lamë pas vendi ynë u godit nga një tërmet me magnitudë 6.4 e shkallës Rihter ku la si pasojë 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra të pastrehë./boldnews

OPINIONE

INTERVISTA