Bota

Terrorizmi godet sërish Parisin

Një sulm terrorist ka ndodhur natën e mbrëmshme në kryeqytetin francez në Paris.

Nga informacionet e medieve ndërkombëtare mësohet se të paktën dy sulmues kanë hapur zjarr, dhe shënjestër e këtij akti ishin policia e Parisit.

Një polic ka vdekur dhe një tjetër është plagosur rëndë, gjithashtu vdekur ka mbetur edhe njëri nga atentatorët.

Policia në fillim ka folur për një sulm terrorist por ende nuk ka një gjë zyrtare./ dritare.net