Thaçi mberrin ne Vatikan por Papa nuk e pret

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në Romë, por Papa Francesku nuk e ka pritur ende.
Duke qene se Papa e ka lene te presi Hashim Thaçi ka dale ne Vatikan dhe ka nisur te bej fotografi. Ne një fotografi në Facebook ai ka treguar se ka arritur në Romë dhe pret qe Papa ta takoje presidentin e Kosoves, te cilen Papa nuk e njeh zyrtarisht.
“Sapo kam arritur në Romë. Nesër do të pritem në audiencë private nga Papa Francesco në Vatikan. Ky takim është nder i veçantë për mua dhe Kosovën”, ka shkruar Presidenti.
Ne takimin e radhes me Papen, Hashimi do i lutet priftit suprem te Vatikanit qe te njohi shtetin e panjohur nga OKB-ja, Kosoven. Megjithate, Papa pritet qe te mos i tradhetoje vellezerit e tij te krishtere serbe per myslimanet e Kosoves.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne