Shqiperia

Thirrja e parë nga PD: Të bllokohet me çdo mjet zyrtarizimi i Ruçit në krye të Kuvendit

Fabian Topollaj, këshilltari i PD-së në Bashkinë e Tiranës, ka reaguar pas zyrtarizimit të Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit të Shqipërisë, nga Rama që e dha lajmin në mbledhjen e Asamblesë së PS. Ai ka kerkuar te bllokohet zgjedhja e tij ne kete post, pasi e ka quajtur “ministri i brendshem i diktatures”.

“Deputetet e PD dhe populli duhet te bllokojne me cdo mjet zyrtarizimin e ministrit te brendshem te diktatures ne postine kryetarit te kuvendit. Kjo kerkon vetem vullnet opozitar dhe dashuri per demokracine.”