Shqiperia

“Timonier”/ Dule sulmon kryeministrin: Shkatërruesve u ka marrë mendtë perëndia

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka radhitur njërën pas tjetrës shtatë shkelje madhore të kryeministrit Edi Rama.

Me anë të një postimi në Tëitter, Dule shkruan: “Të urtët në Athinën dhe Romën e lashtë kësaj i thoshin: “Perëndia i merr mendtë atij që do të shkatërrojë”.

“Pa votim në parti. Me vota të blera në pushtet. Qeveri me oborrtarë. Kuvend monopartiak. Zgjedhje pa kundërshtarë. Opozita në prokurori.

Presidenti në shkarkim. Timonier! Të urtët në Athinën dhe Romën e lashtë kësaj i thoshin: “Perëndia i merr mendtë atij që do të shkatërrojë”, shkruan Dule në Twitter./tpz

OPINIONE