Shqiperia

Tjetër ngjarje tragjike, mbytet një fëmijë në lumin Drini i Zi

Një tjetër ngjarje tragjike raportohet se ka ndodhur në Dibër, pas mbytjes së 30-vjeçarit në Lumin Vjosë, në Fier.

“News 24” raporton se është mbytur në lumin Drini i Zi një fëmijë.

Ka qenë një telefonatë në Spitalin e Dibrës, që ka dhënë lajmin e trishtë, pasi ka kërkuar një ambulancë, që të shkojë për të marrë të mbyturin në fshatin Luzni.

Ambulanca dhe grupi hetimor janë nisur drejt vendngjarjes, ndërsa nuk dihet mosha dhe identiteti i fëmijës./tpz