Shqiperia

Tom Doshi e Vangjush Dako në listën e zezë të SHBA-ve, Bardhi: Koha që shqiptarët të shpallin ‘non grata’ Ramën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi thotë se dy bashkëpunëtorët më të ngushtë të kryeministrit Edi Rama janë shpallur nga SHBA si të korruptuar dhe të lidhur me krimin e organizuar.

Në një postim në “Facebook”, Bardhi shkruan se Rama në vend që të jetë në një linjë me partnerin tonë strategjik i ka graduar Tom Doshin dhe Vangjush Dakon si mëkëmbësit e tij.

Sipas tij, është koha që shqiptarët të shpallin ‘non grata’ Ramën.

POSTIMI I BARDHIT
SHBA ka shpallur botërisht si të korruptuar dhe të lidhur me krimin e organizuar dy prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të Edi Ramës. Në vend që të jetë në një linjë me partnerin tonë strategjik, Edi Rama ka graduar Tom Doshin dhe Vangjush Dakon, si mëkëmbësit e tij në Shkodër e Durrës.

Boll më me propagandë! Është koha e së vërtetës! Partnerët tanë e refuzojnë modelin që mban në këmbë Qeverinë e korruptuar të Edi Ramës: vjedhjen e pronës publike, vjedhjen e qytetarëve dhe vjedhjen e zgjedhjeve.
Tani është koha që shqiptarët të shpallin non grata Edi Ramën!
Mirënjohje Shteteve të Bashkuara të Amerikës për betejën e përbashkët për pastrimin e politikës shqiptare nga krimi dhe korrupsioni. Qeverisja e mirë dhe e ndershme, në shërbim të njerëzve të zakonshëm, është vlerë amerikane dhe europiane./balkanweb

 

 

Bardhi Fb