Bota

Tragjike: Përplaset treni me politikanë republikanë në SHBA, ka viktima dhe të plagosur

Një tren me të cilin udhëtonin disa kongresmenë republikanë, ligjvënës dhe anëtarë partie në SHBA është përplasur me një kamion në Virxhinian Perëndimore.

Sipas mediave amerikane të paktën një person ka vdekur dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Treni u nis nga Uashington DC këtë mëngjes drejt Virxhinias Perëndimore ku do të mbanin një takim me anëtarët e partisë Republikane.

Senatori Mike Lee tha për Ëashington Post se nga pasagjerët e trenit ka vetëm të plagosur ndërsa viktima dyshohet të jetë shoferi i kamionit.

sadfwgfwerg4e.jpg

asdfwef34f3fsd.jpg

OPINIONE