Shqiperia

Turp dhe faqe e zezë. Rradhë për të blerë librat e fëmijëve

Me fillimin e vitit të ri shkollor prindërit shqiptarë nuk duhet të përballen vetëm me tarifat e shtrenjta të librave që duhet të blejnë për fëmijët e tyre, por edhe me radhët e gjata dhe të tmerrshme në këtë vapë përvëluese.

Janë të shumtë qytetarët të cilët ankohen për radhët që duhet të presin kur shkojnë të marrin librat e fëmijëve të tyre, megjithatë qeveria as nuk e vë ujin në zjarr.

Denoncimi i një qytetari është bërë publik në facebook, nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Rradhë në pisk të zhegut për librat në shkolla!

Lexoni dhe shikoni videon e nxënësit dixhital! sb

“Pershendetje Berisha ! Shiko se si behet radha per shpendarjen e librave ne shkollen Vasil Shanto . Turp dhe faqe e zeze . Shiko cfare behet per dijen e femijeve tane . Te pershendes uroj cdo te mir per ty .”

asil Shanto . Turp dhe faqe e zeze . Shiko cfare behet per dijen e femijeve tane . Te pershendes uroj cdo te mir per ty .”

 

OPINIONE