Turqi, sulm terrorist ndaj civilëve në Diyarbakir

Pjesëtarët e organizatës terroriste PKK kanë kryer sulm ndaj banorëve në qarkun Kulp të provincës turke Diyarbakir.

Gazetari i AA-së mësoi se mjeti shpërthyes të cilin në periferi të vendbanimit Gulec, më herët e kishin vendosur terroristët e PKK-së, u aktivizua në momentin kur në këtë rrugë kaloi automjeti dhe punonjësit në të.

Në vendin e ngjarjes janë dërguar shumë ekipe të xhandarmërisë dhe ekipe të ndihmës së shpejtë./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne