Bota

Ukrainë, zjarr në një hotel, 8 të vdekur

Si pasojë e një zjarri në një hotel në qytetin Odessa të Ukrainës kanë humbur jetën tetë persona.

Shërbimi i Situatave Emgjente Shtetërore të Ukrainës njoftoi se si pasojë e zjarrit në hotelin “Tokio Star” në qytetin Odessa humbën jetën tetë persona dhe dhjetë të tjerë u plagosën.

Ndër të tjera në deklaratë theksohet se është marrë nën kontroll zjarri shaku i të cilit akoma nuk është zbuluar./AA