Bota

Uragani Dorian, të paktën 30 të vdekur në Bahamas

Bilanci i fundit i uraganit Dorian në Bahamas është rritur me të paktën 30 viktima. Lajmin e bëjnë me dije autoritetet lokale.

Rreth 220 mijë banesa në South Carolina kanë mbetur pa energji elektrike, për shkak të uraganit.

Mes qyteteve të përfshira në blackout janë Charleston, Berkeley dhe Dorchester.

Ndërsa në North Carolina numri i banorëve të mbetur në errësirë është 267 mijë./balkanweb

OPINIONE

INTERVISTA