Vandalizohet përmendorja e dëshmorit të UÇK-së në Karadak të Shkupit

Është vandalizuar përmendorja e dëshmorit të UÇK-së, Ismet Bajrami, në fshatin Brezë në Malësinë e Karadakut të Shkupit.

Tani për tani nuk dihet kush është autori për vandalizimin dhe motivin për këtë ngjarje të shëmtuar.

Banorët kanë dënuar ashpër këtë sjellje çnjerëzore ndaj përmendores së atyre që flijuan jetën për liri.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne