Shqiperia Sociale Video

Vdekja e Florencit, të afërm dhe miqtë e tij në protestë para piramidës, kërkojnë drejtësi (video live)

Vdekja e 23 vjeçarit në Francë dhe mosreagimi i qeverisë ka bërë sot bashkë të afërm, miq dhe familjarë përpara piramidës në Tiranë.

Me pankarta në duar ata kërkojnë që të sillet në Shqipëri trupi i të riut që humbi jetën, si dhe kërkojnë drejtësi për atë që i ndodhi Florencit në Francë.

23-vjeçari Florenc Beqiraj ndërroi jetë të premten në spitalin e Marsejës pasi mjekët vendosën t’i shkëpusin aparaturat që e mbanin në jetë.

OPINIONE