Bota

video +18/ Tranvestiti e provokon, i riu e masakron me grushta

Prirjet seksuale nuk janë temë debati vetëm në Shqipëri, por edhe në perëndim. Në rrjet është duke qarkulluar një video me pamje të dhunshme, ku një i ri grushton pafund një person që i përket komunitetit LGBT.

Por siç shihet në video ka qenë tranvestiti i cili ka provokuar pafund të riun i cili ishte duke dëgjuar muzikë, deri sa ky i fundit e ka sulmuar me grushte dhe shkelma.


Ndërkohë që të shumta kanë qenë diskutimet dhe debatet rreth kësaj video, ku një pjesë e kanë dënuar ashpër dhunën, ndërsa pjesa tjetër e ka cilësuar të tepërt provokimin e tranvestiti. Kjo ngjarje ka ndodhur në New York të SHBA-ve.