VIDEO/ “A do arrestohet Tahiri?”, Majkon e “gozhdojnë” shqiptarët e Amerikës

Ministri i Diaspores Pandeli Majko ka qene ne nje takim me shqiptaret qe jetojne ne Detroit te SHBA. Njeri prej tyre i ka drejtuar disa pyetje pikante ministrit ku i ka kerkuar pergjigje per: “për shembull ju si ministër, si politikan, si deputet, je ndër kryesorët për rikthimin e simboleve të komunizmit, akoma s’ke kërkuar falje për 29 viktimat e Janarit 2004 që janë duke i kërkuar, a thua do të jeni në rrjetën e ambasadorit Lu së bashku me Ramën dhe ata qeveritarët që janë dhe ishin në Parlament dhe a do dënohet Saimir Tahiri?

Ne nje video qe e ka postuar ne rrjetet sociale Kreshnik Çollaku, degjohet personi i cili i drejtohet ministrit dhe ai me pas merr fjalen duke u pergjigjur: Kjo eshte Amerika…

POSTIMI:

Diaspora shqiptare ne Detroit,SHBA ve me shpatulla pas muri ministrin.

kreshnik per majkon

Pse votuat kunder SHBA ?
Pse keni ringjallur simbolet e komunizmit ?
A do te arrestohet Saimir Tahiri?

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne