Shqiperia

Video/ “Minuta e fundit”, S’kualifikimi i Anglisë dhe batuta e Ramës me Teresa May: Kupa e Botës po vjen në Ballkan!

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s. Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i qeverisë shqiptare iu drejtua kryeministres britanike duke i thënë: “Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor”. Duke ndjekur ndeshjen nga një aparat celular ishte edhe kancelarja Angela Merkel dhe Presidenti iTurqisë, Reccep Tayip Erdogan.