Shqiperia

VIDEO/ Protesta e banorëve te “Astiri”, Policia e Shtetit blindon zonën, kalon në gatishmëri të plotë

Banorët e zonës së “Astirit” vijojnë rezistencën për të mbrojtur shtëpitë e tyre.  Gjatë mbrëmjes së kaluar Partia Demokratike tha se Policia me urdhër të Ramës dhe ministrit të Brendshëm ka arrestuar dhe ka ushtruar presion ndaj qytetarëve.

Teksa banorët kanë lajmëruar sërish protestë në orën 18:30, Policia e Shtetit nga ana tjetër  ka shtuar forcat në terren. Kjo  faktohet edhe nga pamjet e mëposhtme, ku shihen forca të shumta policie që ndodhen në terren./Balkanweb