Shqiperia

VIDEO/ Sherr masiv në Sarandë, pronarët e hoteleve rrihen me shkopinj gome, një i shtrirë përtokë, ndërhyn policia

Një sherr masiv ka ndodhur në Sarandë, mbrëmjen e djeshme. JOQ shkruan se në këtë sherr janë përfshirë disa menaxherë hotelesh me emër dhe pronarët e tyre.

Nuk dihet ende motivi i sherrit por siç shihet edhe në videon e mëposhtme, në këtë konflikt janë përdorur edhe shkopat e gomës. Në sherr përfshihen edhe disa policë që mundohen të ndajnë personat në sherr.

“Dy pronar te hoteleve aty afër kishin sherr per gati 20 minuta me pendrek. U përfshi menaxheri i nje hoteli shume luksoz aty.

Tha se te gjitha ato hotele aty jane ne kontekste gjygjesore edhe sherre te tilla bejn shpesh Policia i arrestoi te gjithe pastaj. Ai golfi qe u ndal aty ishin police civil pastaj u perzie puna nuk dinim se kush ishte kush.

Vetem e di se te gjithe jane arrestuar pasi erdhen 3 vetura te policis si përforcime.”, shkruan qytetari.