Sport

VIDEO/ Shikoni si festohen në Egjipt për golat e yllit Muhamed Salah

Liverpuli dhe Roma dhuruan spektakël në ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar të në “Anfield Road” ku u realizuan plot 7 gola.

Egjip

Protagonisti kryesor i sfidës padyshim egjiptiani Mohamed Salah i cili shënoi dy gola spektakolar por edhe dhuroi dy asiste. Ai njihet si lojtar i cili ka miliona mbështetës nepër botë e sidomos në Egjipt.

Menjëherë pas ndeshjes, në rrjetet sociale kanë qarkulluar video të shkumta ku shfaqen tifozë egjipian të mbledhur nepër lokale duke festuar golat e Salah.