Rajoni

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti takim për krijimin e koalicionit

Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, që e nxorën të parën Lëvizjen Vetëvendosje me një diferencë të ngushtë në vota me LDK-në, krerët e të dy partive janë takuar sot për herë të parë për të biseduar për një koalicion paszgjedhor.

Takimi ka nisur në orën 12:00 në hotel Sirius në Prishtinë.

Ky është takimi i parë në mes të dy partive pas zgjedhjeve të gjashtë tetorit, që e nxorën të parën Vetëvendosjen, ndërsa LDK-ja doli e dyta me një diferencë jo shumë të madhe në vota./tpz