Shqiperia Sociale

Vrau gruan me thikë, Gjykata i jep arrest me burg, autori: Mu errën sytën, nuk di ç’kam bërë

Gjykata e Krimeve të Rënda dha masën e sigurisë për 50-vjeçarin që vrau gruan e vet. Gjykata vendosi sot ‘arrest me burg’ për Sami Metushin, i cili që vrau me thikë bashkëshorten në Kavajë.

Gjatë seancës ku po jepej masa e arrestit, Metushi u pa të përlotet, teksa shfaqi shenja pendese dhe deklaroi në gjyq:

“Ditën e ngjarjes mu errën sytë, nuk e di ç’kam bërë. Kishim 4 vjet grindje me bashkëshorten”.