Rajoni

VV feston fitoren në Prishtinë, Ahmeti thotë se do të vazhdojë luftën kundër korrupsionit

Shpend Ahmeti ka festuar fitoren edhe për një mandat në krye të Prishtinës, ndërsa ka porositur se do të vazhdojë lufta kundër krimit dhe korrupsionit, si dhe përmirësimin e shërbimeve për qytetarët e kryeqytetit.

Ai u ka bërë thirrje të gjitha partive në asamblenë komunale të Prishtinës që t’i bashkohen programit të Vetëvendosjes për ndaljen e së keqes.

“Ende puna nuk ka përfunduar puna në luftën kundër korrupsionit dhe punët e mira që duhet t’i bëjmë në Prishtinë. Do të ndërtojmë shkolla e çerdhe, dhe do të përmirësojmë transportin publike, si dhe shumë punë tjera. Urime fitorja”, ka thënë ai.