Shqiperia

Xhahili Sali Berisha sulmon Kasem Sulejmanin: shqiptarët e degjenerojnë me komente

Ish-kryeministri injorant Sali Berisha i cili kur ka qene ne pushtet shkonte shpesh ne Iran, tani qe ka rene nga pushteti kerkon te behet me katolik se Papa. Por komentet e tij shpesh jane aq idiote sa qe ai shkakton histeri dhe sharje kolektive. Sot ne Facebook-un e tij ai ka shkuar:

“Kryeterroristi Solejmani kishte urdhëruar aktet terroriste në Shqipëri!

Miq, ish kryeterroristi i Iranit, gjenerali famzi Kasem Solejmani qe u ekzekutua ne Bagdad me urdher te Presidentit Trump kishte urdheruar aktet terroriste ne Shqiperi!

Lexoni denoncimin e oficerit dixhital. sb

pershendetje Doktor te me falesh per shqetesimin dhe qe po ju shkruaj direkt por keta te policise shqiptare as e kane idene se ckane bere. as punen e tyre nuk dine ta paraqesin ne lidhje me gjeneralin iranian ose kane frike ta permendin. Por ai eshte personi kryesor pergjegjegjes dhe per aktet e mundshe terroriste qe do kryheshin ne Shqiperi. Por jane kaq te shperndare e te paafte sa as cfare thone ne konference per shtyp ne Tetor 2019 nuk e kujtojne. Operacioni ne shqiperi eshte bere nga antiterrori dhe prok i krimeve te renda Eugen Beçi . Ne konference jo pa qellim eshte permendur emri dhe sqaruar pozicioni, struktura dhe fusha e veprimit te gardes revolucionare te iranit.”

Ndaj ketij komenti idiot shqiptaret i jane versulur me ofendime. Ja disa nga komentet fyese:

“Shyqyr që vrasjen e tij e aprovoi Basha dhe Rama se mosjallah t’mos e kishin aprovuar këta çfarë do ndodhte”?!

“Aty I kini pjestaret e ksaij Organizate , shikonje Taulant Ballan ne foto me ca leshatuk”.

“Nëqoftëse dikush është bërë për të qeshur me të,ti Sali je bërë.ku stë hëngri mortja dhe ty dhe oficerin dixhital”.

/gazetaimpakt

 

Etiketa

OPINIONE

INTERVISTA