Shqiperia

Xhihad remix: Ja sesi mediat e Tiranes propagandonin xhihadin sirian ne vitin 2012

Kjo foto mbulim e Gazetes Shekulli Fundjave tregon sesi ne vitin 2012 xhihadi ne Siri promovohej nga te gjithe mediat shqiptare. Ne foto eshte Aalia Noha e cila bente protesta kunder qeverise siriane me grupe vehabistesh ne mes te Tiranes dhe thirrjet e saj per lufte kunder Sirise promovoheshin ne mediat e Tiranes. Sot, ish-mbeshtetesit e Aalia Nohes jane keshilltare te Erion Velise ne Bashkine e Tiranes.