Islamofobi Shqiperia

Xhihadistet iraniane hapin Fake News: sulmojne deputeten e Bashkimit Evropian

Media xhihadiste iraniane ka hapur sot nje Fake News ne disa gazeta shqiptare duke sulmuar deputeten e parlamentit evropian Ana Gomes. Te terbuar nga fakti qe Ana Gomes do organizoj nje panel me eksperte mbi rrezikun muxhahedin per Shqiperine ne Parlamentin Evropian, duke perdorur faqen e tyre “Iran News Uptade”, muxhahedinet pretendojne se jeta e tyre xhihadiste eshte ne rrezik ne Shqiperi. Duke perdorur nje politikan spanjoll ne pension me emrin Alejo Vidal-Quadras, ata deklarojne se regjimi iranian ndodhet në mes të një fushate që rrezikon anëtarët e Rezistencës iraniane (MEK) që u zhvendosën në Shqipëri pasi u larguan nga kampi në Irak.

Lajmi i rreme qe sulmon parlamentaren evropiane Ana Gomes eshte hapur me pas neper mediat shqiptare, me tituj bombastik sikur Shqiperia rrezikohet nga sulme terroriste. Dmth muxhahedinet iraniane qe kane vrare e djegur me mijera njerez ne Iran, Irak, Turqi dhe Evrope tani hiqen si paqedashes. Me pak fjale muxhahedinet qe ulerasin perdite per lufte dhe terrorizem kunder Iranit, tani thone nuk jemi xhihadiste terroriste, por jemi burra te mire.

OPINIONE