Shqiperia

Zbulohen emrat, kush është familja në Fier që ktheu banesën në laborator droge

Një familje në Fier rezultoi të kishte kthyer në laborator droge banesën e tyre në fshatin Mbrostar.

Bëhet fjalë për familjen Kapaj dhe saktësisht në pranga kanë përfunduar Qamile Kapaj, 48 vjeçe dhe i biri Angelo Kapaj 22 vjeç.

Në kërkim ndërkohë është kryefamiljari A. Kapaj dhe bashkëpunëtori kosovar.

Ndërkohë janë proceduar dhe tre elektricistë për lidhje të paligjshme të energjisë elektrike me laboratorin ndërsa në banesë u gjetën 312 rrënjë kanabisi./tpz