Shqiperia

Zbulohet arsyeja se përse Mimi Kodheli mbeti jashtë qeverisë, Rama ishte xheloz për…

Një denoncim i publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha pretendon se ka dy arsye madhore se përse Kryeministri Edi Rama nuk e ka përfshirë në qeverisjen e mandatit të dytë ish Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

Sipas denoncimit Mimi Kodheli ka refuzuar një kërkesë të kryeministrit Rama në lidhje me një aferë korruptive që kreu i qeverisë ia ka kërkuar ish ministres. Aryseja e dytë duket paksa “intime” pasi denoncuesi pretendon se kryeministri Edi Rama është bërë xheloz për Mimi Kodhelin.

Për më tepër lexoni postimin e Berishës:

Ja pse mbeti jashte kabinetit ndrikull Kodheli! sb

“Pershendetje Doktor.Nje burim shume i afert me ishministren e mbrojtjes Kodheli me tha dje se sipas saja Rama e la ate jashte kabinetit per dy arsye.Se par Mimi thote se Rama u be xheloz shume per mardhanjet e saj me amerikanet. Nje delegacion i senatit amerikan i kishte folur Rames ne prani te saja me superlativa per Mimin por jo per Ramen. Se dyti Mimi i thote ketije burimi 100% te besueshem se Rama i kishte kerkuar ti bente nje afer si ato te Beqes dhe gjasme kjo nuk kishte pranuar,me respekt..”