Zbulohet lista e kandidatëve të PS, prurjet e reja të Ramës për 18 qershorin

Partia Socialiste do të miratojë sot listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit. Në krye të listave janë drejtuesit politikë të Partisë Socialiste që kanë ndjekur nga afër organizimin elektoral të saj për këto zgjedhje.

Ndërsa për prurjet e reja në lista, janë vlerësuar drejtues të suksesshëm në krye të institucioneve me rezultate konkrete, por dhe performancë të lartë publike. Të tillë janë zv.ministrja e Brendshme, Elona Gjebrea, e cila është në listën e kandidatëve të Tiranës, ministres së re të Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, prefekti i Elbasanit, Arben Kamami, kreu i OSHEEsë, Ardian Çela etj. Siç edhe kishte premtuar, Kryeministri Rama do të jetë i pari i listës së deputetëve në qarkun e Vlorës, ndërsa zv.kryeministri Niko Peleshi do të jetë i pari i listës së Korçës. Pandeli Majko pritet të drejtojë listën e Tiranës, ndërsa ministri i Financave, Arben Ahmetaj, do të mbulojë në këtë qark Bashkitë e Kavajës dhe Rrogozhinës. Ministri Xhafaj pritet të vijojë të jetë pjesë e listës së Tiranës, si dhe në zgjedhjet e 2013­s, bashkë me Saimir Tahirin, Blerina Gjylametin, Xhemal Qefalinë, Milena Hariton e Sadri Abazin. Lista e Partisë Socialiste ka dhe shumë zhvendosje të deputetëve që kanë ndryshuar qark.

Ministri për Pushtetin Vendor, Eduard Shalsi, ka lënë Beratin, nga ku u zgjodh në 2013­n dhe do të jetë pjesë e listës së Korçës, duke mbuluar Pogradecin. Olta Xhaçka, nga qarku i Korçës, lëviz në Tiranë, tashmë ministre e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, ndërsa Anastas Angjeli, nga qarku i Gjirokastrës, do të kandidojë në qarkun e Elbasanit, duke mbuluar Bashkinë e Gramshit. Deputeti Bashkim Fino, nga kreu i listës së qarkut të Korçës në 2013­ n, do të kandidojë në qarkun e Fierit.

Qarku Berat

Blendi Klosi

Ermonela Felaj

Armand Shameti

Fadil Nasufi

Anila Agalliu

Eduart Bejko

Qarku Lezhë

Lindita Nikolli

Pjerin Ndreu

Qarku Kukës

Mimi Kodheli

Safet Gjici

Qarku Dibër

Ilir Beqja

Agron Malaj

Alma Selami

Gazmend Kenga

Valbona Kola

Qarku Shkodër

Ditmir Bushati

Keti Bazhdari

Paulin Sterkaj

Megi Ajtyresa

Paulin Luli

Luan Harusha

Luan Heta

Agron Hetoja

Qarku Vlorë

Edi Rama

Damian Gjiknuri

Valentina Leskaj

Edmond Leka

Andrea Marto P

ranvera Resuli

Fatmir Toçi

Alket Hyseni

Qarku Elbasan

Taulant Balla

Evis Kushi

Arben Kamami

Anastas Angjeli

Musa Ulqini

Luan Duzha

Arben Asllani

Lenci Spaho

Klevis Xhorxhi

Ejvis Pila

Desantila Tahiraj

Nuredin Belba

Bukurosh Maçi

Enver Shkurti

Klodiana Zdrava

Qarku Durrës

Milva Ekonomi

Fidel Ylli

Eglantina Gjermeni

Ardian Çela

Landi Xhelili

Ilir Drazhi

Ilia Gjergji

Natasha Paço

Spartak Kovaçi

Ardit Kërtusha

Qarku Fier

Gramoz Ruçi

Elisa Spiropali

Erion Braçe

Arben Çuko

Bashkim Fino

Pirro Lutaj

Koli Bele

Antoneta Dhima

Qarku Tiranë

Saimir Tahiri

Olta Xhaçka

Pandeli Majko

Vasilika Hysi

Fatmir Xhafaj

Blerina Gjylameti

Arben Ahmetaj

Ervin Bushati

Ogerta Manastirliu

Sadri Abazi

Elona Gjebrea

Xhemal Qefalia

Rakip Suli

Milena Harito

Ulsi Manja

Sadi Vorpsi

Qarku Korçë

Niko Peleshi

Eduard Shalsi

Arta Dade

Ilir Pendavinji

Ana Verushi

Qarku Gjirokastër

Blendi Çuçi

Mirela Kumbaro

Flamur Golemi

Dashamir Kamberi

Artemisa Dralo

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne