Shqiperia

Zbulohet një tjetër plagjaturë në rradhët e deputetëve

Denoncimin këtë herë e ka bërë “live” një studiues me emrin Vladimir Kola në një emision në TV Klan.
Kola tha se ish-ministri i Shëndetësisë dhe deputet i LSI Vangjel Tavo, ka mbrojtur në vitin 2013 doktoraturën dhe ka kopje të marra nga puna e një tjetër studiuesi, të cilat nuk i ka referuar në punimin e tij.
Në emision ka qenë e pranishme deputetja tjetër e LSI, Kejdi Mehmetaj, e cila nuk ka reaguar.
Ky është rasti i dytë i plagjaturave në LSI, pas kryetares Kryemadhi, ndërkohë që një numër i panumër të tillash janë denoncuar muajt e fundit për deputetë të PS dhe PD.
 

OPINIONE