Shqiperia

Zbulohet polici pjesë e trafikut të drogës/ Si u fsheh ngjarja kriminale

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Denoncuesi nxjerr me emer e mbiemer një polic të Fierit, që sipas tij është pjesë e bandës së trafikut të drogës, ne grykëderdhjen e Vjosës.

“Ky grup vepron ne gryke derdhjen e Vjoses me gjobe venie, grabitje rrembime dhe trafikun e droges drejt Italis”- shkruhet ne denoncim.

Sipas denoncuesit,  në daten 15, një qytetar ka bërë denoncim për dhunim, grabitje dhe tentative pengmarrje dhe po mbushet një dhe policia nuk ka bërë ansjë veprim, sepse janë të përfshirë njerëz nga uniformat blu.

Postimi i Berishës

Ne Narkoshtet, narkopolicia dhe narkobandat jane nje!

Pershendetje. Doktor dua te bej nje denancim per nje ngjarje qe ka ndodhur ne qytetin e Fierit. policia eshte vene ne dispozicoin te bandave te trafikut te droges qe behet ne grykederdhjen e Vjoses. diten e premte ne daten 15 nje qytetar ka bere denoncim per dhunim ,grabitje dhe tentative pengmarrje dhe po mbushet nje jave policia nuk ka bere asnje veprim sepse te pefshire ne kete ngjarje kapasur punonjes policie me uniform qe punojne ne drejtorin e Kufirit ne derdhje te Vjoses ku nisin dhe skafet me droge. Ky grupe vepron ne gryke derdhjen e Vjoses me gjobe venie, grabitje rrembime dhe trafikun e droges drejt Italis.Punonjesi i policis qe eshte njeri nga pjestaret e grupit qe ka marre dhe pjese ne ngjarjen e dites se premte quhet Bardhosh Selami punonjes i kufirit ne Drejtorin e Policis Fier. Ky eshte narko shteti. anonim te lutem.