Shqiperia

Zgjidhet kryeprokurorja e re, opozita vijon protestën jashtë Kuvendit

Kuvendi ka kaluar me 69 vota pro, 2 kundër e 2 abstenim kandidaturën e Arta Markut për kryeprokurore të re.

Marku u zgjodh prokurore e re e përkohshme ndërkohë që opozita vijon protestën jashtë Kuvendit.

Policia ka hedhur gaz lotsjellës tek protestuesit gjë që ka sjellë nisjen e përplasjes mes protestuesve dhe policisë që ndodhet aty.

Raportohet se një vajze i ka rënë të fikët, ndërkohë që protestues të tjerë janë shfaqur para kamerave të gjakosur.