Sport

Zidane largohet nga Reali

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni

Trajneri francez, Zinedine Zidane në fund të këtij sezoni do të ofrojë dorëheqjen e tij nga posti i trajnerit të Real Madridit.

Zizou nuk do të pres shkarkimin nga Presidenti Florentino Perez, por do të largohet me dëshirën e tij, shkruan Don Balon.

Ai ka kontratë me Realin deri në vitin 2020, të cilën e kishte nënshkruar në fillim të këtij sezoni.

Në rast se ai largohet, atëherë kandidatët për ta zëvendësuar atë janë Joachim Low, Sarri, Mauricio Pochettino dhe Guti.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/zidane-largohet-nga-reali-496947/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

OPINIONE

INTERVISTA