Shqiperia

Zjarr i fuqishëm në zonën muzeale të qytetit, preket kinemaja dhe një banesë

Kinemaja e re në qytetin e Gjirokastër është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme.

Godina ndodhet në zonën muzeale, ndërsa mësohet se zjarri ka rënë në pjesën e pasme të ndërtesës, në një dhomë të vjetër, që përdorej si magazinë.

Paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. Zjarrfikësit kanë bërë të mundur vënien nën kontroll të flakëve, duke evituar përhapjen e tyre brenda kinemasë./Tpz

OPINIONE

INTERVISTA